Přihlásit Neděle 16.červen 2024

Malá Stezka - Lužické hory: 5. - 8. 5. 2023

Ahoj bando,

je to tak, naše trasa jede na svoji vlastní malou stezku! Podařilo se nám zajistit 3 noclehy a můžete se těšit na putování krásnou krajinou Lužických hor. Kudy se budeme ubírat?Mapa celé trasy

1. Nocleh (pátek 5. 5.): Jedlová - osada (RA Pod Jedlovou - Jedlová 12)

2. Nocleh (sobota 6. 5.): Doubice (Fabrika Doubice/Krčma U Rytíře)

3. Nocleh (neděle 7. 5.): Vysoká Lípa (Kemp Vysoká Lípa)

Doporučené dopravní spojení:

V pátek ráno ideálně vlakem v 8:45 z Hlaváku do Jedlové s přestupem v Děčíně.

Většina pojede odpoledne nejspíš vlakem v 16:45 z Hlaváku do Chřibské opět s přestupem v Děčíně, obdobný spoj jede i ve 14:45. Ještě se nabízí autobusová varianta bez přestupu, a sice z v 16:30 Prahy, Nádraží holešovice do Dolního Podluží, křiž. nebo podobný spoj v 17:00. Všechny páteční odpolední varianty to mají do noclehu cca 3,5 km pěšky. Agilní koordinátorkou hlavního voje (zajištění společné jízdenky, sraz atp.) je Kachna - zájemci se jí mohou hlásit, kdo na ni nemá kontakt, ozve se mně.

Rámcový návrh trasy celé stezky na mapy.cz pro skupinu "pátek ráno" a pro skupinu "hlavní voj".

Oficiálně přihlášeno je zatím těchto 24 výtečnic a výtečníků:

Dáša, Eda, Ema, Erika, Hanka V., Ida, Jana Č., D. a Š., Kachna, Malá Vzteklá + Petr, Mazan, Medúza, Petr K., Polka, Popi, Prkoun, Simona, Šimon, Valda, Vaněk, Vítek a Vojta.

Pro zvídavé připojuji další info - viz dále...


Jestli dorazí všichni avizovaní, budeme mít silnou hudební sekci: 6x kytara, 1x buben, 2x příčka a housle!

Skupina "pátek ráno" jede patrně ve složení: Erika, Hanka V., Jana Š., Malá Vzteklá, Šimon a Vaněk.

Skupina "hlavní voj" se týká těchto: Eda, Ema, Ida, Jana Č., Kachna, Mazan, Medúza, Petr K., Polka, Popi, Prkoun, Simona a Vítek.

Vojta jede v pátek večer po vlastní ose doprovodným vozidlem, Jana D., Dáša a Petr Vratný dorazí někdy v sobotu během dne. Valda se asi mihne s Karolínou a Šímou až na posledním noclehu.

V 1. noclehu v Jedlové bude k večeři kuře s bramborem (cca 100,-), máme zajištěné pivo, nějaké nealko, čaj a kávu, ale jinak se musíme zásobit sami - tzn. pokud máte chuť na víno, kořalku a jiné speciality, přivezte si je z domova - pan vedoucí s tím nemá problém. Spíme v povlečených postelích za 300,-/os. nebo na postelích ve vlastních spacácích za 200,-/os. V objektu je 15 postelí, takže ostatní buď zadarmo na karimatce ve vlastním spacáku nebo za stejných podmínek v nedalekém objektu ve správě stejného provozovatele. K snídani polévka vývar a nějaké pečivo s něčím (cca 100,-).

2. nocleh v Doubici máme v podniku Fabrika Doubice, kde máme zamluvené povlečené postýlky ve dvou osmilůžkových pokojích za 450,-/os., ostatní spí ve vlastních spacácích na vlastních karimatkách za 100,-/os. (kdo chce mít postel jistou, ten mi pošle peníze předem, kdo se nevejde, spí na zemi! - viz email). Přímo v podniku se ten večer bohužel koná nějaká konkurenční akce, takže večírek trávíme v nedaleké Krčmě U Rytíře, kde si každý objedná dle chuti z místní nabídky (objednávka ideálně hromadně někdy přes den, abychom na to pak nemuseli dlouho čekat) a prý tam můžeme beztrestně muzicírovat, dokud vydržíme. Ráno snídáme už v noclehu ve Fabrice (polévka, pečivo, sýry, šunky... za 170,-).

3. nocleh v Kempu Vysoká Lípa máme na postelích v chatičkách ve vlastních spacácích za 200,-/os. (před námi odjede banda dětí a paní správcová prý ani nestíhá vyprat tolik povlečení, takže peřinku leda pro pár vyvolených, kteří si to u ní individuálně domluví na místě...). K večeři vepřové výpečky se zelím a knedlíkem (149,-) a k snídani česnečka a pečivo a spol. (139,-).

Jestli to všechno ve zdraví přežijeme, dorazíme vlakem ze stanice Veselé pod Rabštejnem přes Děčín zpět do Prahy v pondělí v 19:12.

S SEBOU: Peníze, hudební nástroje a zpěvníky, oblečení a obuv do slunce i deště, spacáček (s ohledem na poslední nocleh), karimatku (pro ty, co si nestihnou předplatit povlečenou postel ve 2. noclehu v Doubici), lahev na vodu, oblíbený nápoj a drobné pochutiny na cestu a ručník! ;-)

S případnými dotazy se na mne neváhejte obracet.

Těším se na všechny!

Šimon

2 komentářů

Následující komentáře jsou názorem jejich vkladatele.
správce webu neručí za to co je zde napsáno.
V Doubici t.č. volná už jen poslední postýlka! :-o
TAK to máme úspěšně za sebou - komplet fotky pod odkazem níže! Snad se mi podaří udělat reprezentativní výběr pro web a taky se těším na nějakou tu zprávu z akce! ;-)
https://photos.app.goo.gl/yXokE8XD6QX3SAnh6

Co se chystá?

Žádné blížící se události

Fotky

co se v mládí naučíš, na Stezce jako když najdeš
Prohlédni si Album

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Kdo tu je?

Hosté: 3