Přihlásit Neděle 16.červen 2024

Kočárová rallye: Vyšehrad 16. 5. 2009

   

Hurá, v sobotu se konečně podařilo důstojně obrodit TAKovou "Kočárovou rallye"! Po dvou nultých ročnících se letos konečně sešlo důstojné startovní pole a i zpočátku rozpačité počasí nás nakonec podpořilo. Někteří závodníci sice dorazili bez otců, ale maminky to zvládly i TAK.

Postupně se nás na pražském Vyšehradě sešlo devět kočárů a kompletní program stihlo sedm z nich. Na start se dostavili závodníci různého věku. Monika Součková si s dvacetidenním Tobiášem brousila zuby na zápis historicky nejmladšího účastníka, ale "nůž do zad" jí nakonec vrazila vlastní švagrová - Martina postavila na start teprve sedmidenního Michala. Nejstarší závodníci již byli schopni chůze i věcných komentářů.


První disciplína "O nejhezčí úsměv" byla poznamenána nepřítomností Valdy jr., který se již v minulosti osvědčil, jako vhodný nestranný porotce. Naštěstí dorazily i babičky Ula a Magda, které možná rozdávaly body až příliš štědře, nicméně nikdo ze soutěžících si nestěžoval.

Krátce před třetí hodinou vyrazil peloton sedmi kočárků na stěžejní "Procházkovou disciplínu". Cestou jsme stihli konverzovat, fotit i zabloudit. Obejít Vyšehrad přesně za 20 minut se nikomu nepodařilo, nejpřesnější byl Kilián s mým doprovodem (odchylka lehce přes 2 minuty), ale i ostatní závodníci se poměrně trefili...

   

V soutěži "O nejsilnější kopulační pohyb" si Áda a Katka najaly náhradní otce a nepřebraly, Karel i Venca umí! ;-)

"Rychlostní zkouška" patří mezi divácky nejvděčnější disciplíny. Na jinak bezproblémové trati se sice občas vyloupla tlupa turistů, ale organizátoři dokázali zajistit bezpečnost a všechny kočárky i jejich posádky se dostaly bez újmy do cíle. 

Celou akci zakončilo slavnostní vyhlášení výsledků. Vítězem Kočárové rallye z letošního května se stal Jirka Votruba s otcem Vencou, kteří si domů kromě slastného pocitu vítězů odnesli i putovní trofej a závazek, dostavit se na příští ročník, který rozhodně bude! Tradice říká, že Kočárová rallye se pořádá každých devět měsíců, takže si nachystejte termosky - příště v únoru 2010! ;-)

Tag: rallye 

0 komentářů

Co se chystá?

Žádné blížící se události

Fotky

Šimon a všechny ženy
Prohlédni si Album

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Kdo tu je?

Hosté: 1