Přihlásit Neděle 14.duben 2024

Bál a půlmaraton aneb Kdo netančil, jako by neběžel

Na vědomost se dává, že jsem ještě větší magor než jste si mysleli. Nejen, že jsem se v návalu sportovního ducha (to se holt občas stává) přihlásila na pražský půlmaraton. Nejen, že jsem vytrvala ve svém rozhodnutí zúčastnit se i poté, co opakované virózy, mrazy a bůhví co ještě zredukovaly plánovaný trénink na zcela nedostatečné minimum. Dokonce jsem se rozhodla svůj první půlmaraton absolvovat ve vražedné kombinaci s TAKovým bálem předchozí večer.

První část dvojakce se vyvedla velmi. Na bál jsem se dostavila víceméně včas, děti zůstaly doma s dědečkem (Ivane, děkujem!) a tak jsem si mohla nerušeně užívat tance se svým milým ledovcem. Ano, vážení. Je-li to bílé, stojí na tom lední medvědi a nachází se to na bále s tématem Titanik, bude to pravděpodobně ledovec. Užívala jsem si neskutečně i společenskou konverzaci. Barvy naší trasy hájili Ája a Mazy, Zuzka a její nastávající, Annie, TAZ a Mazan s Petrou. Čtete dobře. Na bál se dostavil náš milý strýček a dovedl svou ještě milejší ženu. 


Frisco následovalo Frisko. Střihla jsem si i jednu vodku. Džajf následoval čaču... prostě paráda. I předtančení, které příhodně rámovala píseň Kapitáne kam s tou lodí, se vyvedlo velmi. Na rozdíl od některých předešlých, které místy připomínaly spartakiádu, mělo spád a vtip. Tanečky vyšších i nižších tříd, soutěž v páce irských přistěhovalců, i neodvratná zkáza se odvíjely před našima očima. Bod za vtipný detail má kapitán, který v jednom okamžiku vesloval dalekohledem a rovněž půvabná Móňa v roli živelné pohromy. Moni, ta role ti sedla.

Po předtančení další tanečky a další Friska. Díky Petrovi Misíkovi z Dvacítky jsem si poprvé v životě zatančila s mužem v neoprenu a díky Káče Režné odtamtéž jsem si krátce po půlnoci připomněla co mě čeká ráno. Vzhledem k obsahu alkoholu v krvi mě to hned nevyvedlo z konceptu a ještě minimálně půl hodiny jsem nadšeně trsala se Šimonem, který odložil ledovec, převlékl se za topiče a ošmudlával své tanečnice. Už na zastávce tramvaje (která nejela) jsem ale začínala tušit, že půlmaraton po takové noci nebude procházka růžovou zahradou. Domů jsem se přibelhala s otlačenými prsty a předsevzetím spát rychle a intenzivně, které vzápětí naboural náš nejmladší.

Ráno jsem nevyspalá vyrazila na Palachovo náměstí pro číslo, pak si (opět doma) sbalila batůžek, doplnila cukry v krvi, políbila své nejbližší a vyrazila v ústrety své Nemesis. Zkrátím to. Bylo to hrozný. Zima vítr, kolena začala stávkovat po pěti kilometrech, kyčle po dvanácti. Běh Karlínem se změnil v souboj s protivětrem a ještě ke všemu, jsem celou cestu běžela příliš blízko zadnímu voji. Což o to, to jsem čekala, ale vidět vůz pražské záchranky následovaný četou čistících vozů, kterak pronásleduje poslední běžce je obrázek, který ještě dlouho nedostanu z hlavy. Příště poběžím rychleji.

Časem se chlubit nebudu, můžete si ho najít na webu. Přežila jsem a tak teď můžu hrdě hlásat. Kdo vynechal před půlmaratonem TAKový bál, jako by neběžel! 

5 komentářů

Následující komentáře jsou názorem jejich vkladatele.
správce webu neručí za to co je zde napsáno.
Publikováno: Káča - Středa 4.duben 2012 Bál a půlmaraton aneb Kdo netančil, jako by neběžel
Eriko, jsi hvězda. Byla jsem přesvědčená, žes to odpískala. Klobouk dolu. No a za tu připomínku na bále se omlouvám, ale znáš to - když sama nemůžu pít, tak to aspoň znechutím jiným. ;)

Můj otec úspěšně přežil svůj podíl na štafetě a stěžoval si, že mu to po bále moc neběželo. Rozuměj, svých 5 km zaběhl cca o pět min lépe, než to běhávám já. Trochu mě vytáčí, ale jsem a něj pyšná.
Publikováno: Veronika 20 - Středa 4.duben 2012 Bál a půlmaraton aneb Kdo netančil, jako by neběžel
No Eriko, klobouk dolů.
Publikováno: WJTSHK - Pátek 6.duben 2012 Bál a půlmaraton aneb Kdo netančil, jako by neběžel
Tak si i přes naší podporu doběhla ;) sme se báli, že se zhroutíš až budeš z dohledu :) Kačí se omlouvá a příště prý bude jemnější ;)
Publikováno: Valda - Neděle 15.duben 2012 Bál a půlmaraton aneb Kdo netančil, jako by neběžel
Jses vostra, vostra a jeste vostrejsi... RESPECT
Publikováno: Anonymní host - Pondělí 16.duben 2012 Bál a půlmaraton aneb Kdo netančil, jako by neběžel
Inu Eriko je vidět, že jsi ještě mladé, nezkušené, nicmémě odhodlané děvče. My zkušení běháme jen zkrácené tratě (tentokrát 5km) a to ještě PRO PENÍZE: Svým tělem jsem vydělal Nadaci Via 23 000. (Přispělo i pár lidí z TAKu) Tak příště poběž se mnou.

Láďa Hl.

Co se chystá?

Žádné blížící se události

Fotky

Včelí taneček
Prohlédni si Album

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Kdo tu je?

Hosté: 2