Přihlásit Neděle 16.červen 2024

61. Stezka - Bavorov: 26. - 29. 9. 2019

Noclehy se mi podařilo na poslední chvíli zajistit. TAK kam, že se letos chystáme?

Naše trasa vede přes CHKO Blanský les, a dále na severozápad k zakončení na hradě Helfenburku u Bavorova.

Podařilo se zajistit i tzv. 0. nocleh ve středu večer, takže ti nejnatěšenější z nás mohou vyrazit už ve středu v 18:01 vlakem z hlaváku a do Křemže dorazit ve 20:35. Kdo pojede později najde si vhodný spoj podle toho, kdy a kde se k nám bude chtít připojit. Doporučený spoj pro páteční skupinu je přímý autobus z Knížecí v 18:40, přijíždějící do Vitějovic ve 21:01 (místenky si zajistěte individuálně!).

 

0. Nocleh (středa 25. 9.): Křemže (Ubytovna Sokol/Radniční restaurace)
1. Nocleh (čtvrtek 26. 9.): Záboří (Zábořská hospoda)
2. Nocleh (pátek 27. 9.): Vitějovice (tělocvična ZŠ/Hospoda Pod Kostelem)
3. Nocleh (sobota 28. 9.): Vlachovo Březí (sokolovna)

Doporučená mapa: KČT 1:50K č.: 70 (Pošumaví-Prachaticko)


Momentálně se na stezku chystá 21-22 osob a vypadá to, že se budeme trousit jako ti pověstní švábi na pivo. Ve středu večer jedu já, Jana Š., Jana D., Emča s Mínou a možná trochu opožděný Valda - přidá se k nám někdo? Během čtvrtka by mělo dorazit dalších cca 6 lidí a zbytek snad v pátek. Vymýšlet všechny možné varianty příjezdu a napojení na naši skupinku nezvládám, tak vám prostě popíšu úvodní představu a vy už si jistě poradíte...

Jak už jsem psal, jedeme ve středu 25. září v 18:01 z Hlaváku (lze i z Holešovic) vlakem (Ex 1547 Jižní expres) do Českých Budějovic, kde máme 10minut na přestup a ve 20:13 pokračujeme osobákem (Os 8123) do stanice Křemže, kam bychom měli dorazit ve 20:35. Stanice je asi 2km vzdálená od samotné obce, takže kolem 21:00 bychom si měli odložit bágly v ubytovně místního sokola a plynule se přesunout na večeři (kuřecí plátek s bramborovými lupínky/Smažený sýr) do nedaleké Radniční restaurace. Nocleh vyjde na 210,-/os. a 50,-/pes.

Ráno ve čtvrtek se zásobíme a posnídáme v místním COOPu a vyrazíme na sever neznačenou cestou na Bohouškovice, a dále buď přes hospodu v Jankově nebo alternativně přes některou z hospod v UNESCem vyhlášené obci Holašovice až do noclehu v Záboří. Hrajeme v lokále a spíme na sále. K večeři je přislíben vepřový řízek s bramborem. K snídani polévka atd. tamtéž.

V pátek nás čeká nejdelší trasa, půjdeme na západ neznačenou cestou přes Dobčice a Chřášťany, dále po modré na sever směr Žitná. Cestou máme předjednanou zastávku v Hrbově U Pivního Dědka, kde nám (když nezapomenu předem zavolat) otevřou a dají nám něco pojíst a popít. Z Žitné na západ do Vitějovic po neznačené cestě. Ti kteří pojedou z Prahy v pátek večer mohou využít přímý autobus (370003 22 Praha-Prachatice) z Knížecí v 18:40, který do Vitějovic přijíždí ve 21:01. Večírek trávíme v krásné hospodě Pod Kostelem a spíme v blízké základní škole v tělocvičně. K snídani polévka atd.

V sobotu jdeme po modré na západ přes Husinec (tam by měla být šance na oběd) a dále do Vlachova Březí, kde máme již tradiční společný nocleh soutrasí T69 v sokolovně na severu obce. Spíme v tělocvičně a stravování probíhá v místním sokolském baru. Vše v gesci T20, které tímto děkuji!

V neděli to máme na zakončení na Helfenburku (od 13:30) nějakých 8,5km, tak někteří možná dorazíme i včas... Ze zakončení na vlak do Bavorova je zajištěna autobusová doprava. Stezkový vlak do Prahy by měl odjíždět mezi 16:40 a 17:15.

Celá stezka je zajištěná jako "Dogfriendly".

Uvedené informace jsou průběžně aktualizovány!

Šimon

0 komentářů

Co se chystá?

Žádné blížící se události

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Kdo tu je?

Hosté: 2