60. Stezka - Kyjov: 4. - 8. 5. 2018

Publikoval: osi

Noclehy máme zajištěné, takže co nás všechno čeká? Zde naleznete všechny potřebné informace!
Naši trasu povede letošní jubilejní slovácká stezka krajem horňácka přes Bílé Karpaty.
SRAZ: v pátek 4. května v 16:30 u pokladen na Hlaváku
ODJEZD: vlakem Rx 895 Slovácký expres v 16:58 z Hlavního nádraží

0. Nocleh (pátek 4. 5.): Veselí nad Moravou (Sokolovna/Kafé Ehrenhaft)
1. Nocleh (sobota 5. 5.): Javorník (Hotel Filipov)
2. Nocleh (neděle 6.5.): Vápenky (RS Vápenky)
3. Nocleh (pondělí 7. 5.): Kelčany (U Pipíňa)

Doporučená mapa: KČT 1:50K č.: 92 (Slovácko-Bílé Karpaty)

Přítomné účastníky poprosím hned v úvodu stezky o 1150,- Kč/os. V této částce se skrývá lístek a místenka tam, ubytování až do nedělního noclehu a polopenze ve Filipově a RS Vápenky. Ano, přihlášení mohou počítat s tím, že jim koupíme hromadný lístek s místenkou na cestu tam. Pokud někdo jede, ale o lístek nestojí, ať se mi ozve nejpozději týden před stezkou! V pátek lze v Praze mimo Hlaváku nastoupit do stejného vlaku buď s předstihem již v 16:42 na Smíchově nebo o pár minut později v 17:05 v Libni. Pokud volíte některou z alternativ, dejte nám prosím (mně nebo Valdovi) předem vědět! Kdo nestíhá, tomu se ještě nabízí alternativní páteční dojezd s jedním přestupem v Brně buď v 18:51 nebo v 19:51 z Prahy (příjezd do Veselí nad Moravou ve 22:58 resp. V 0:05).

Předpokládaný příjezd do Veselí nad Moravou je ve 20:47. Nejprve se zajdeme ubytovat do místní sokolovny (cca 700m od nádraží), a pak se přesuneme do rezervovaného Kafé Ehrenhaft (cca 700m od sokolovny). Majitelka ač velmi vstřícná nezvládá zajistit plnohodnotnou večeři (budou drobné pochutiny a domácí klobásky), nicméně nezoufejte! V rámci rozvozu zdarma si k nim můžeme objednat jídlo z nedaleké pizzerie Maracana (objednávku možná zvládneme telefonicky už z vlaku). Spaní v sokolovně ve vlastních spacácích na karimatkách, snad budou i nějaké žíněnky.

Z organizačních důvodů bude sobotní snídaně formou „najdi si svoji sámošku/pekárnu“, ve Veselí je jich hned několik. Vydáme se po modré na jihovýchod přes rozhlednu Radošov, oběd v Lipově U Maňáků, a dále po modré do noclehu v Hotelu Filipov v Javorníku (cca 20km). Komu to není dost, může si se mnou zajít přes Kuželov, podívat se na poslední plně funkční větrný mlýn holandského typu u nás (cca 24km). Spíme v nepovlečených postelích, k večeři bramborák se zelím a uzeným (vegetariáni bez uzeného), ráno polévka, klobásky a pečivo.

V neděli zamíříme do hor, nabízí se několik variant přes nejkratší (cca 8km) přímo přes kopec, nebo delší přes Novou horu (cca 15 km) nebo ještě delší přes hřeben Bílých Karpat a Velkou Javořinu (cca 18km) nebo kombíčko (cca 22km) až do noclehu v rekreačním středisku Vápenky, kde spíme v povlečených postelích, polopenze inklusive! K večeři máme slíbený řízek s bramborem (pro vegetariány žampiony/květák), k snídani česnečka a spol.

Všímaví stezkaři si možná všimli, že výše uvedená trasa nás od zakončení v Kyjově spíše vzdaluje. Je to tak a napravíme to v rámci pondělní etapy. Stěžejní bude stihnout autobus, který vyráží z obce Květná (7-12km dle zvolené trasy) ve 13:20 směr Kunovice. Tam na zastávce Na Rynku (příjezd 14:01) vystoupíme a přejdeme na nedalekou vlakovou zastávku, odkud nám ve 14:44 odjíždí vlak (Sp 1730 Hruškovice) do Vracova.  Z nádraží ve Vracově je to do noclehu už jen 5km. Spíme i paříme společně s T20 a T23 (tedy kompletní T69) v Kelčanech v hospodě U Pipíňa (karimatky a spacáky na sále). K večeři guláš.

V úterý dopoledne se společně přesouváme na zakončení do cca 4km vzdáleného letního kina v Kyjově. Tam nás čeká krom kamarádů z dalších tras i kulturní program, o konzumaci nemluvě. Společný stezkový vlak přijíždí do Prahy kolem 21:30…

Celá stezka je zajištěná jako "Dogfriendly".

Uvedené informace jsou průběžně aktualizovány!

Šimon

Komentářů (1)


Šestadvacítka
http://www.26.cz/article.php/20180417231314191