Přihlásit Neděle 16.červen 2024

60. Stezka - Kyjov: 4. - 8. 5. 2018

Noclehy máme zajištěné, takže co nás všechno čeká? Zde naleznete všechny potřebné informace!
Naši trasu povede letošní jubilejní slovácká stezka krajem horňácka přes Bílé Karpaty.
SRAZ: v pátek 4. května v 16:30 u pokladen na Hlaváku
ODJEZD: vlakem Rx 895 Slovácký expres v 16:58 z Hlavního nádraží

0. Nocleh (pátek 4. 5.): Veselí nad Moravou (Sokolovna/Kafé Ehrenhaft)
1. Nocleh (sobota 5. 5.): Javorník (Hotel Filipov)
2. Nocleh (neděle 6.5.): Vápenky (RS Vápenky)
3. Nocleh (pondělí 7. 5.): Kelčany (U Pipíňa)

Doporučená mapa: KČT 1:50K č.: 92 (Slovácko-Bílé Karpaty)


Přítomné účastníky poprosím hned v úvodu stezky o 1150,- Kč/os. V této částce se skrývá lístek a místenka tam, ubytování až do nedělního noclehu a polopenze ve Filipově a RS Vápenky. Ano, přihlášení mohou počítat s tím, že jim koupíme hromadný lístek s místenkou na cestu tam. Pokud někdo jede, ale o lístek nestojí, ať se mi ozve nejpozději týden před stezkou! V pátek lze v Praze mimo Hlaváku nastoupit do stejného vlaku buď s předstihem již v 16:42 na Smíchově nebo o pár minut později v 17:05 v Libni. Pokud volíte některou z alternativ, dejte nám prosím (mně nebo Valdovi) předem vědět! Kdo nestíhá, tomu se ještě nabízí alternativní páteční dojezd s jedním přestupem v Brně buď v 18:51 nebo v 19:51 z Prahy (příjezd do Veselí nad Moravou ve 22:58 resp. V 0:05).

Předpokládaný příjezd do Veselí nad Moravou je ve 20:47. Nejprve se zajdeme ubytovat do místní sokolovny (cca 700m od nádraží), a pak se přesuneme do rezervovaného Kafé Ehrenhaft (cca 700m od sokolovny). Majitelka ač velmi vstřícná nezvládá zajistit plnohodnotnou večeři (budou drobné pochutiny a domácí klobásky), nicméně nezoufejte! V rámci rozvozu zdarma si k nim můžeme objednat jídlo z nedaleké pizzerie Maracana (objednávku možná zvládneme telefonicky už z vlaku). Spaní v sokolovně ve vlastních spacácích na karimatkách, snad budou i nějaké žíněnky.

Z organizačních důvodů bude sobotní snídaně formou „najdi si svoji sámošku/pekárnu“, ve Veselí je jich hned několik. Vydáme se po modré na jihovýchod přes rozhlednu Radošov, oběd v Lipově U Maňáků, a dále po modré do noclehu v Hotelu Filipov v Javorníku (cca 20km). Komu to není dost, může si se mnou zajít přes Kuželov, podívat se na poslední plně funkční větrný mlýn holandského typu u nás (cca 24km). Spíme v nepovlečených postelích, k večeři bramborák se zelím a uzeným (vegetariáni bez uzeného), ráno polévka, klobásky a pečivo.

V neděli zamíříme do hor, nabízí se několik variant přes nejkratší (cca 8km) přímo přes kopec, nebo delší přes Novou horu (cca 15 km) nebo ještě delší přes hřeben Bílých Karpat a Velkou Javořinu (cca 18km) nebo kombíčko (cca 22km) až do noclehu v rekreačním středisku Vápenky, kde spíme v povlečených postelích, polopenze inklusive! K večeři máme slíbený řízek s bramborem (pro vegetariány žampiony/květák), k snídani česnečka a spol.

Všímaví stezkaři si možná všimli, že výše uvedená trasa nás od zakončení v Kyjově spíše vzdaluje. Je to tak a napravíme to v rámci pondělní etapy. Stěžejní bude stihnout autobus, který vyráží z obce Květná (7-12km dle zvolené trasy) ve 13:20 směr Kunovice. Tam na zastávce Na Rynku (příjezd 14:01) vystoupíme a přejdeme na nedalekou vlakovou zastávku, odkud nám ve 14:44 odjíždí vlak (Sp 1730 Hruškovice) do Vracova.  Z nádraží ve Vracově je to do noclehu už jen 5km. Spíme i paříme společně s T20 a T23 (tedy kompletní T69) v Kelčanech v hospodě U Pipíňa (karimatky a spacáky na sále). K večeři guláš.

V úterý dopoledne se společně přesouváme na zakončení do cca 4km vzdáleného letního kina v Kyjově. Tam nás čeká krom kamarádů z dalších tras i kulturní program, o konzumaci nemluvě. Společný stezkový vlak přijíždí do Prahy kolem 21:30…

Celá stezka je zajištěná jako "Dogfriendly".

Uvedené informace jsou průběžně aktualizovány!

Šimon

1 komentářů

Následující komentáře jsou názorem jejich vkladatele.
správce webu neručí za to co je zde napsáno.
Aktuálně přihlášení (22+1 osob):
Áda, Alča, Dáša, Erika, Ema, Eva, Jana D., Jana Š., Kachna, Lenka Ch., Lenka P., Liduška, Malá Vzteklá, Peťan, Šampion, Šimon, Valda, Vaněk, Vítek, Vojta, Vzteklý? Petr, TAZ.
Mazan se na nás možná staví podívat do Filipova...
O dvou psech nemluvě?
-----------------------------------------------------------
Erika v pátek pojede pozdějším spojem.
Šampík s Liduškou dojíždějí v neděli odpoledne.
Zuzčin "Vzteklý Petr" :-) odjíždí v pondělí.
-----------------------------------------------------------
Vstupní poplatek 1150,-/os. obsahuje:
Lístek a místenka do vlaku z Prahy 235,- Kč
Ubytování v sokolovně ve Veselí 50,- Kč
Nocleh a polopenze ve Filipově 330,- Kč
Nocleh a polopenze ve Vápenkách 535,- Kč
-----------------------------------------------------------
Stezkové "body zájmu" (noclehy, hospody a zajímavosti na trase)
http://mapy.cz/s/2BPxq
Čtvrtek 3.květen 2018 , upravil(a) osi

Co se chystá?

Žádné blížící se události

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Kdo tu je?

Hosté: 1