Přihlásit Neděle 14.duben 2024

55. Stezka - Krakonošova zahrádka

NÁVŠTĚVA KRAKONOŠOVY ZAHRÁDKY

Požití alkoholu v malém množství má uvolňující a uklidňující účinek, větší dávky boří zábrany, snižují úsudek, motoriku a koordinaci pohybů. Tedy – vše je v nejlepším pořádku! :)

Jakékoliv slovo jakože: Stezka je za námi, skončila, byla - ve mně vzbuzuje pocit lítosti a melancholie, minimálně tak na měsíc. Chápejte, v mém věku se dostanu do nostalgického rozjímání velice snadno (obzvlášť takhle k podzimu).
Faktem zůstává, že Stezka je pryč a že byla (já doufám, že máte taky ten pocit) skutečně vynikající, dá se říct, až vyjímečná. Určitě i díky staré dobré sestavě, kterou letos (a doufám, že napořád) doplnili uvolněné maminky. Jmenovitě: Jana, Martinka, Kachna, Zuzka, Velebák...Také si pamatuji podstatně víc než kdykoliv jindy.


Ve čtvrtek na mě počkala skupinka se Šimonem v hospůdce v Háskově, kde někdo otočil kopec. Jinak si nedokážu vysvětlit ten totální omyl, za který jsem zaplatil funěním do kopce, které mohlo být i mým posledním. Na Tadrovic statku jsme byli mezi prvníma, nicméně do pokojíčku, kam jsem chtěl, jsem se už nevešel!!! Proto jsem si odestlal jinde v domnění, že se zaplní povolnými děvčaty z T20. Prostě společný noclech byl velkým příslibem. Teď se tomu už směju, ale jaké bylo ráno moje rozčarování, když jsem zjistil, že jsem spal s chrápajícím výkvětem T23 (myslím tím to druhé, méně slibné, pohlaví).

Po snídani jsem chytil sabotážního raráška, a k ojebání kilometrů začal přemlouvat okolo sedící. S panem Vaňkem problém nebyl (ostatně sám mi začal vydatně pomáhat). Ulovili jsme pěkné kousky z T20 (ano ty samé, co jsem si na ně myslel) a po pár rumech lékařských a pivech nám bylo na slunku pěkně. Dál by mohla vyprávět paní Tadrová. Jisté je, že před 16tou jsme byli s panem Vaňkem naloženi a převezeni do Špindlu, dále pak na Špindlerovku. Zde došlo k několika závažným pádům, kocháním se západem slunce a otevření vlastního Bistra pro pocestné na odbočce k Moravské boudě. Na místě pak neschopnost nakrájet si řízek, přesto však několik hlubokých pohledů a po ošetření osobní lékařkou odebrání se (zbytečně brzy) na JIP.

Toho rána došlo k mnoha prapodivnostem, mezi které řadím sprchování s cizím ručníkem a v cizím pokoji. Dále pak, že se Zuzkou jsme se dohodli, náš nově "objevený vztah" nezakládat na sexu (resp, ne pod vlivem alkoholu, nebo je to jinak??). A množení se Durexu po kapsách, každou noc minimálně o dva a ještě také můj snubák na Vaňkovic pračce.
Po nějakém pivu vyšla spodní skupina (a já v ní) směr Špindl, horní skupina směr Martinova bouda. Odjeli dva psi a Rachel, pan Velebný naštěstí ne. V civilizaci jsem se choval civilizovaně. To mi vydrželo jen do návštěvy zařízení "U Piráta". Zas mě dohnaly Jezinky z T20, chtěly nejen prstíčky, ale hned celou ruku. U Piráta byl podařený mejdan, kusT16+kusT20+kusT26. A najednou, jak když proutkem mávneš, zůstali jsme sami u jednoho stolu s panem majitelem, který se rozhodl, že s náma půjde na Rovinky, protože už stejně všechno došlo. A to byla, vážení, zatracená pravda.
Večer plný kouzel měl i krásné pokračování, i když celková únava se začala hlásit. Děkuji za pěknou přehlídku ňader dmoucích i za posezení na klíně. :) Na koho se nedostalo, dostane se jindy! :) A protože mi byla osobní lékařkou přebalena ruka, mohl jsem v závěru i něco málo brnknout. Přesně a to vím naprosto přesně, ve 2.00, přitulit a spát.

Fotky ze stezky...
Fotky ze stezky...
Ráno jak malované, ochladilo se tak, že panu Vaňkovi kapala s ohonu námraza. Skutečně jedinej odvážnej spal venku a vyjímečně sám. Okolo Rovinky se trousily skupinky z ostatních tras a po výměně několika vizitek (rozuměj nabídnutá placatka) se stává den ještě malebnější a pohyb obtížnější. Bolí mě už i třetí noha, byť si na ní kvůli tejpovačce nemohu šahat...
Marně jsem doufal, že do závodu nenastoupím, nemajíce lyže a poražen hezčím panem Vaňkem. Servisní tým to nakonec dokázal a lyže připnul. Po jistých komplikacích jsem trať absolvoval, rum nechtíc asi 26 minut vidět. Česky řečeno, sotva jsem dech popadal. Hezčí pan Vaňek měl jít alespoň na tu přehlídku.
No a pak domu, ve vlaku každý po svém, někdo druhý den málem nestihl letadlo... :) Přišel jsem o mnoho kamarádů, protože: „S takhle odporně střízlivým Mazanem nechci nic mít...“ Ale i tak jsem jedl brambůrky nabízené z bujného výstřihu.

Kde jsou ty časy, kdy se z nádraží šlo ještě "na jedno", ach. Bylo mi potěšením, kamarádi, a těším se na cokoliv dalšího, hlavně ať je to brzy!!

 

Váš, doufám, že stále oblíbený, strýček Mazan

 

P.S. Leckdo mi na Stezce chyběl, jmenovitě pak mí dva nejlepší muži: Daf a Šampion.

 

5 komentářů

Následující komentáře jsou názorem jejich vkladatele.
správce webu neručí za to co je zde napsáno.
haj, sem tam nejakej komentar by byl vhodnej, minimalne aby uvedl pravy stav veci, nebo nedej boze zmenil spisovateluv styl...
Publikováno: WJTSHK - Čtvrtek 3.říjen 2013 55. Stezka - Krakonošova zahrádka
Například, že sis dovolil zapomenout na Martičku ;)
Publikováno: osi - Pátek 4.říjen 2013 55. Stezka - Krakonošova zahrádka
Máciny fotky "pro děti": http://mk26.rajce.idnes.cz/stezka
Publikováno: osi - Pátek 18.říjen 2013 55. Stezka - Krakonošova zahrádka
a ještě Velebákovy fotky:
http://photos.velebny.net/stezka_26-09-2013/
a ještě jedno speciální album, který není přístupný z hlavní stránky:
http://photos.velebny.net/stezka_26-09-2013/.special/
Publikováno: WJTSHK - Čtvrtek 17.říjen 2013 55. Stezka - Krakonošova zahrádka

Co se chystá?

Žádné blížící se události

Fotky

...které se při Poseidonovce loví...
Prohlédni si Album

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Kdo tu je?

Hosté: 1