Přihlásit Neděle 16.červen 2024

Beltine aneb když Valda tančí :)

Snad rozvernou náladou, možná nedostatkem zelené, ale především velkým tanečním zážitkem mne, a nejen mne, letos nalákal TAKový bál BELTINE.

 

A musíme si přiznat všichni, kdo jsme přitančili, že to stálo za to. 


Oním hlavním lákadlem byl, jak mnozí vědí, náš Jiřík, kterého jsme mohli sledovat, jak se již měsíce dopředu poctivě připravoval na úctyhodný výkon, kterým předtančení na TAKovém bálu bezesporu je. Už jsem se skoro obával, že přes veškeré přípravy a dolazování outfitů nestihneme první "střízlivé" kolo předtančení. Naštěstí nás stokusové spřežení dovezlo včas a my se tak ještě stihli občerstvit před prvním hřebem večera. Účast byla veliká, a tak se Valda těšil veliké podpoře domácích a mohl tak podávat opravdu nadlidské výkony. Jedním slovem Hvězda. Ozářil celou domovinu i přilehlé státy a to byl teprve začátek. Většinu z nás tak naladil k zapojení se do výuky irského tance pana Bernarda, což nás, tedy alespoň mne, rozproudilo natolik, že musela přijít další vlna občerstvení. Valda, aniž by musel, nás již lákal na druhé "nestřízlivé" předtančení, tím že poodhalí něco málo ze zákulisí. Vetšina z nás, především dívky, se tak již nemohly dočkat až druhé předtančení a ono poodhalení proběhne. Ti kteří netančili, aby ukrátili dobu, která se zdála býti nekonečnou, netrpělive přešlapovali v očekávání. Probíhali také další vlny občerstvení, nyní již spíše nespoutaná bouře, TAK jak to bývá. Pak přišla ona chvíle, na kterou všichni čekali.

Druhé předtančení bylo nezapomenutelné. Tedy alespoň pro ty, kteří ustáli občerstvovací nápor, ale i těm jistě zůstanou ve vzpomínkách neskutečné taneční kreace, které si vysloužily neutichající ovace ve stoje. Valda poodhalení již nestihl v rámci programu, a tak se odhalení chtivím dívkám ukázal víceméně soukromně po předtančení. Poté následovala další lekce pana Bernarda, která byla opravdu náročná, a tak jsme ještě více ocenili výkony všech tanečníků z předtančení, především sólistek. Následující volná zábava v rytmech nejen Irských nám pomohla vstřebávat tsunami drinků, a tak jsme se protančili až k závěru, kdy většina účastníků byla ještě o něco více v zeleném než na začátku.

Samozřejmě musím poděkovat pořadatelům za skvěle zvládnutou akci, s tím že v budoucích letech to budou mít o to těžší, protože přesáhnout nastavenou laťku letošním bálem bude obtížné, pokud ne přímo nedosažitelné.

3 komentářů

Následující komentáře jsou názorem jejich vkladatele.
správce webu neručí za to co je zde napsáno.
Publikováno: Kačí - Sobota 6.duben 2013 Beltine aneb když Valda tančí :)
Vojtíšek je dnes ráno bálem přímo opojen :) Mě teda trochu chyběla tombola a výzdoba, takže tímto apeluji na celou 26, aby už rozmýšlela možné téma na další bál :)
Publikováno: Daf - Pondělí 8.duben 2013 Beltine aneb když Valda tančí :)

Co se chystá?

Žádné blížící se události

Fotky

Hospoda co byla původně zavřená
Prohlédni si Album

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Kdo tu je?

Hosté: 1