Přihlásit Neděle 25.únor 2024

Už je to vykopáno, už je to hotovo...

Jednou z podmínek pro plánovaný retrotábor bylo kromě zaplacení ceny jednoho nového stanu i vykopání nových latrin v Keblanech... Toto je stručná zpráva o splnění úkolu...

 
 


Původně s náma měla jet Lucinka, ale vyměkla jak je jejím zvykem, ale Martinka nakonec byla slušná náhrada... Nakonec se sestava vyvrbila do sestavy já, Osh, Daf a Martinka, všichni posádkou Aahze... Ač jsme plánovali odjezd na cca 18h, DM ohlásili megabrždění a pozdnější odjezd se ukázal vhodnějším z hlediska provozu... Po pár zastávkách jsme asi v půl jedenáctý byli u Pupka, dali řízek se salátem, panáky a vzhůru do lesů. Už kousek před mostkem k latrinám jsme cítili, že už tu někdo byl, a taky že jo, u ringohřiště ležela už nějakou dobu asisrnka, naštěstí kuchyně byla proti větru. V kuchyni a skladu  jsme zabrali nejlepší místa, načež dorazili mladoši od Střihavků (7 ks), kteří převážně spali před pevností. Tam už to bylo po větru, takže je čekalo letmé zahrnutí srnky, díky tomu mám foto pouze rovu.

Sobotní ráno bylo značně vlhké, ale jedenáctá rozhodla, že jdeme kopat... Vytipovali jsme vhodná místa, zaměřili rozměry (pánská latrina d=2,5 m, š=0,8m, h=1,4 m, dámská jen o 10 cm delší, jinak stejná) a vzhůru do práce. Úderem třetí jsme dokončili první díru, pak následoval oběd a oraz, v půl páté jsme se vrhli na dámskou díru. Se soumrakem v půl desáté byla hotova i tato. Mlaďoši mezitím upravili přehradu. Večer se šlo do hospody, já jsem zvolil spacák a mnohohodinový spánek.

Neděle byla ještě mokřejší, naštěstí už bylo z naší strany vše hotovo, mládež čekal ještě úklid u přehrady a pohřbení srnky. Mezitím Šimon začal v poledne urgovat odjezd do Prahy (Erika byla z léčení Kiliána už dost utahaná), takže jedem... Krátká zastávka v Nesměni na objednané palačinky nám ale udělila startovní zpoždění cca hodinu, další pruda byla zácpa od Votic až na D1. Naštěstí Daf jako místňák navrhl únikovou trasu přes Vlašim, čímž jsme se vyhnuli valné vetšině zdržení a vyložili Oshe v pořádku na Invalidovně. Zbytek ještě zajel k Hoffmanům na závěrečnou večeři a pak už domů, léčit vše bolavé.

Najeli jsme celkem 430 km, z retrofondu si nárokuji 1600,- Kč. Nový stan bude stát cca 3500,- Kč.

Rád bych poděkoval Dafovi, Oshovi za heroický výkon a Martince za support v rámci možností.

 

 

 

0 komentářů

Co se chystá?

Žádné blížící se události

Fotky

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Kdo tu je?

Hosté: 1